خانه > موج سوم, اینجا و آنجا > مناقشه مجلس و رئيس دانشگاه تهران درباره مجوز ورود به کوی دانشگاه

مناقشه مجلس و رئيس دانشگاه تهران درباره مجوز ورود به کوی دانشگاه

اعتماد – کوهکن: معرفي نيروهاي لباس شخصي به دستگاه هاي اطلاعاتي و قضايي داراي پروسه خاص خود است که بايد اين نيروها ابتدا شناسايي شده و جرم آنها ثابت شود تا مورد پيگرد قضايي قرار گيرند. گزارش کميته حقيقت ياب مجلس در مورد ماجراي ورود لباس شخصي ها و نيروهاي انتظامي به دانشگاه تهران با اعتراض هاي رئيس دانشگاه تهران، نيروي انتظامي و شوراي تامين استان روبه رو شد.روز گذشته هيات رئيسه مجلس هم وارد ماجرا شد و به دفاع از کميته حقيقت ياب مجلس پرداخت.هم اينک اينکه موضوع نيروي انتظامي و لباس شخصي ها با چه مجوزي وارد کوي دانشگاه شدند، مورد مناقشه قرار گرفته است. روز گذشته محسن کوهکن در جمع خبرنگاران به توضيح سخنان اخير علي عباسپور عضو کميته حقيقت ياب در مورد ورود نيروي انتظامي با مجوز شوراي تامين استان پرداخت و اعلام کرد اين مجوز را شوراي تامين استان صادر نکرده بلکه فرهاد رهبر رئيس دانشگاه تهران خود از نيروهاي انتظامي خواسته است وارد کوي دانشگاه و همچنين محوطه دانشگاه شوند. اما فرهاد رهبر به سرعت اين سخنان را تکذيب کرد و البته در عين حال ورود نيروي انتظامي در کنار لباس شخصي ها به کوي دانشگاه را مورد تاييد قرار داد.اما عباسپور هم که رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات است، سخنان رهبر را تاييد مي کند و شوراي تامين استان را مسوول مي داند.به هر روي ديروز سخنگوي هيات رئيسه مجلس ماجراي حمله به کوي دانشگاه را با سخنان خود وارد مرحله جديدي کرد. وي در پاسخ به «اعتماد» اظهاراتي را در مورد مسوول بودن رئيس دانشگاه تهران عنوان کرد، چراکه علي عباسپور که رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس است، چند روز پيش اعلام کرده بود فرهاد رهبر دادن مجوز را تکذيب مي کند و گفته مي شود نيروي انتظامي با مجوز شوراي تامين استان وارد کوي دانشگاه شده است.

به همين دليل کوهکن که يکي از چهره هاي شاخص حامي دولت در مجلس است، ديروز در پاسخ به سوال «اعتماد» در مورد برخي شنيده ها مبني بر اينکه کميته حقيقت ياب به خاطر سخنان عباسپور تحت فشار قرار گرفته است، اين طور توضيح داد؛ «نشنيده ام دستور يا درخواستي براي توقف فعاليت اين کميته داده شده باشد. سخنان رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مبني بر ورود نيروهاي انتظامي به حريم کوي دانشگاه به درخواست شوراي تامين استان دليل تحت فشار قرار گرفتن مجلس نيست چراکه سخنان رئيس دانشگاه تهران حاکي از آن است که به درخواست رئيس دانشگاه نيروهاي انتظامي مي توانند وارد محوطه دانشگاه شوند و فرهاد رهبر نيز تقاضاي ورود آنها را مطرح کرده بود.» حتي کوهکن درپاسخ به سوال ديگري که مي پرسيد عناصر لباس شخصي شناسايي شده از سوي کميته حقيقت ياب که به وزارت اطلاعات معرفي شده اند، آيا دستگير شده اند يا نه، گفت؛ معرفي اين عوامل به دستگاه هاي اطلاعاتي و قضايي داراي پروسه خاص خود است که بايد اين نيروها ابتدا شناسايي شده و جرم آنها ثابت شود تا مورد پيگرد قضايي قرار گيرند.وي با بيان اينکه اقدامات قانوني مسير خودش را طي خواهد کرد، افزود؛ کساني که مي گويند گزارش اين کميته قانوني نيست، بايد بگويند به استناد چه قانوني اين حرف را مي زنند.

هنوز دقايقي از سخنان صريح سخنگوي هيات رئيسه مجلس نگذشته بود که فرهاد رهبر در گفت وگو با مهر سخنان کوهکن را نه تنها تکذيب کرد بلکه رسماً براي نخستين بار در طول اين مدت ورود نيروي انتظامي به کوي دانشگاه و نقش آنها در ماجراي حمله به کوي را تاييد کرد اما اصرار داشت او «بي خبر» بوده و پس از ورود نيروي انتظامي به کوي از ماجرا خبردار شده است.

فرهاد رهبر همچنين به مهر گفت؛ درخواست يا مجوزي براي ورود نيروي انتظامي به کوي دانشگاه صادر نکردم. ورود نيروي انتظامي به کوي دانشگاه تهران با اجازه و درخواست من نبوده و اظهارات اين نماينده مجلس را به شدت تکذيب مي کنم چون من پس از ورود نيروي انتظامي به کوي از جريان اطلاع پيدا کردم و در صحنه حاضر بودم اما درخواستي مبني بر ورود نيروي انتظامي نداشتم.

رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هم پيش از اين صدور مجوز براي ورود ماموران نيروي انتظامي به کوي دانشگاه توسط دانشگاه تهران را تکذيب کرده و اظهار داشته بود نيروي انتظامي با مجوز شوراي تامين وارد کوي شده است. به اين ترتيب از يک سو فرهاد رهبر رئيس دانشگاه سرانجام ورود نيروي انتظامي در کنار لباس شخصي ها به کوي دانشگاه تهران را تاييد کرد و از سوي ديگر عباسپور رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات اصرار دارد رهبر درست مي گويد و مجوز نداده و اين مجوز را شوراي تامين استان صادر کرده است.

هرچند شوراي تامين اين سخنان را تکذيب نمي کند اما در مقابل محسن کوهکن سخنگوي هيات رئيسه به جاي شوراي تامين نقش آنها را رد و رئيس دانشگاه تهران را مقصر اعلام کرده است.

  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: