خانه > موج سوم, اینجا و آنجا, احزاب, بیانیه ها, بازداشتی ها, دولت, سازمان ها > نامه سرگشاده مجاهدین انقلاب به رئیس قوه قضائیه در اعتراض به دستگیری عاطفه امام

نامه سرگشاده مجاهدین انقلاب به رئیس قوه قضائیه در اعتراض به دستگیری عاطفه امام

پارلمان نیوز – در پی ربوده شده عاطفه امام، فرزند جواد امام، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با ارسال نامه سرگشاده‌ای به رئیس قوه قضائیه، ضمن بیان شرح ماوقع واقعه ربوده شدن دختر عضو ارشد این سازمان  خطاب به آیت الله لاریجانی تاکید کرد:«اگر در خود این توان را می‌بیندید که به این قانون شکنی‌ها و رفتارهای گستاخان پایان دهید، بمانید و اگر در خود چنین توانی نمی‌بینید لباس علم و دیانت را به ننگ تحمل چنین جنایاتی آلوده نسازید.» متن کامل این نامه بدین شرح است: ریاست محترم قوه قضائیه ، جناب آیة الله لاریجانی ؛ دو روز پیش در آستانه برگزاری پنجمین جلسه دادگاه متهمان حوادث اخیر، خانم عاطفه امام دختر برادر مجاهد و در بندمان آقای جواد امام در یکی از خیابان های تهران توسط افراد مسلح و مجهز به بی سیم و دستبند ربوده شد. او پس از دستگیری طی تماس تلفنی خبر دستگیریش را به مادر اطلاع می دهد و به او می گوید مأموران به هنگام دستگیری با اهانت و فحاشی چادر از سر وی کشیده اند. ساعاتی بعد مجدداً با منزل تماس می گیرد و به مادرش می گوید که بازجوها وی را تحت فشار گذاشته اند تا به داشتن روابط نامشروع با برخی فعالان سیاسی در بند اعتراف کند. عاطفه به مادرش می گوید که به توصیه بازجویش با وی تماس گرفته است، زیرا بازجو به او گفته است شرط آزادی وی چنین اعترافی است و در این زمینه می تواند با مادرش مشورت کند. همسر جواد امام بلافاصله طی مصاحبه با رسانه های گروهی داخل و خارج کشور ضمن افشای این توطئه کثیف، مقامات جمهوری اسلامی را مسئول سلامت و حفظ جان دخترش معرفی می کند. پس از رسانه ای شدن این ماجرا و پیگیری های خانواده جواد امام، عاطفه شب گذشته در اطراف حرم امام(ره) رها می شود و به حرم پناه برده آزادی خود را به مادر اطلاع می دهد.
جناب آیة الله لاریجانی
قطعاً شما اظهارات بوقچی های تبلیغاتی که این گونه اعمال را اقداماتی خودسرانه از سوی لباس شخصی های ناشناس معرفی می کنند، باور کردنی نمی دانید. از ما نیز نخواهید باور کنیم در کشوری که دستگاه های اطلاعاتی نظامی و غیر نظامی آن به شناسایی و متلاشی کردن مخوف ترین سازمان های تروریستی افتخار می کنند و یک فرد عادی را که به یک بسیجی لگدی زده ظرف چند ساعت شناسایی و دستگیر می کنند، عده ای مجهز به بی سیم و دستبند و سلاح در روز روشن می توانند بارها به کوی دانشگاه حمله کنند و جوانان این مردم را سلاخی کنند و در خیابان آدم ربایی کنند و شجاعانه و بدون ترس از رد یابی تلفن با منزل افراد تماس بگیرند و … و شناسایی هم نشوند.
خانم عاطفه امام دو روز پیش پس از مراجعه به ستاد امور بازداشت شدگان حوادث اخیر متعلق به آقای میر حسین موسوی و پیگیری کار پدرش و در حال بازگشت به منزل دستگیر شده است. یک روز پس از آن، این ستاد مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفته است. در بازجویی ها زمانی که موفق نمی شوند وی را وادار به اعترافات زشت کنند، با پخش شنودهای مکالمات تلفنی، او را به توهین به احمدی نژاد متهم می کنند. این شواهد و قرائن جای هیچ گونه تردیدی باقی نمی گذارد که ربایندگان عاطفه افرادی خود سر نبوده بلکه عضو ارگان های اطلاعاتی و نظامی بوده اند.

جناب آیة الله لاریجانی
برادر مجاهدمان آقای جواد امام بهترین سالهای عمر خود را برای استقرار و استحکام این نظام سپری کرده است. در سال های جنگ تحمیلی در جبهه های جنگ حضور مستمر داشته است. خاطره دلاوری های او در جبهه ها هنوز زبانزد همرزمانش است. در سطوح بالای مدیریت و به عنوان معاون وزیر در این کشور خدمت کرده است. وقتی با کسی همچون جواد امام با این سابقه و خانواده او چنین رفتاری می شود، معلوم است با دیگران چه می کنند.
این اقدامات جنایت بار در ماه مبارک رمضان و به نام دفاع از ولایت و نظام اسلامی انجام می شود. آیا باید باور کنیم که کارگزاران و عوامل نظام به چنین حضیض عفنی سقوط کرده اند؟ بزرگان ما همواره متذکر شده اند هدف وسیله را توجیه نمی کند و از طریق فاسد نمی توان به حقیقت رسید. آیا ما امروز باید باور کنیم که زشت ترین و غیر انسانی ترین رفتارها برای دفاع از نظام و ولایت مشروع و مجاز شده است و یا همچنان بر این باور بمانیم که روش باطل جز باطل فرجامی ندارد؟

جناب آیة الله لاریجانی
اگر واکنش سریع همسر شجاع جواد امام نبود و موضوع را رسانه ای نمی کرد، اکنون معلوم نبود عاطفه چه سرنوشتی پیدا می کرد. آیا زنده بود و یا همچون ترانه موسوی و سعیده پورآقایی باید جسد سوخته اش تحویل خانواده اش می شد؟ چرا باید چنین احتمالی را بعید بدانیم؟ مگر پدر سعیده رزمنده ای نبود که بر اثر جراحات شیمیایی به شهادت رسیده است؟ مگر دو عموی او در جبهه های جنگ شیهد نشده بودند؟ مگر شهادت پدر و عموهای سعیده زندگی او را تضمین کرد که رزمنده بودن و مجاهدت های پدر عاطفه بتواند زندگی او را تضمین کند؟

جناب آیة الله لاریجانی
برما دقیقاً روشن نیست هدف از این اقدامات شرارت بار و مشکوک چیست.آیا این اقدام در کنار دیگر اقدامات و اظهارات غیر قانونی و تحریک آمیز، همزمان با آغاز به کار شما و وعده سامان دادن به این مخروبه و نیز اظهارات دادستان جدید مبنی بر برخورد قاطع با دستگیری های خودسرانه نوعی گربه را سر حجله کشتن و پیامی به شما است که «این مملکت بنا نیست تغییر کند و اصلاح شود»؟ اگر چنین باشد، و شما نیز در عزم خود مبنی بر سامان دادن به این مخروبه صادق باشید، آنگاه سکوت شما در آغاز کار در برابر جنایاتی از این دست، فرجام کار شما را از هم اکنون رقم خواهد زد. پیش بینی چنین فرجامی کاری دشوار نیست. پیش از شما آیة الله شاهرودی نیز همین راه را رفتند و در نهایت چنان شد که در کوی دانشگاه جوانان مردم را از بالای ساختمان به بیرون پرتاب کردند و چشمشان را از حدقه در آوردند و زشت ترین و کثیف ترین جنایات در بازداشتگاه هایی نظیر کهریزک رخ داد و ایشان یا خبر نداشتند و یا می دانستند و مجبور به سکوت بودند. ما چنین فرجامی را بر شما نمی پسندیم و شما نیز برخود نپسندید. اگر در خود این توان را می بیندید که به این قانون شکنی ها و رفتارهای گستاخانه و اقدامات و اظهارات کسانی که به پشتوانه قدرت و اسلحه پرده دری می کنند و شرم و خجالت برای نظام باقی می گذارند، پایان دهید، بمانید و اگر در خود چنین توانی نمی بینید لباس علم و دیانت را به ننگ تحمل چنین جنایاتی آلوده نسازید.

خانم عاطفه امام در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم به دلیل اشتغال به تحصیل و آماده کردن خود برای کنکور هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته است. جرم و گناه او تنها این بوده است که دختر جواد امام است. بنابراین می توان احتمال داد که دستگیری عاطفه در آستانه برگزاری محاکمه برادرمان جواد امام برای اعمال فشار بر وی و وادار کردن او به گناهان ناکرده در دادگاه بوده است، در این صورت شما به عنوان یک عالم دین چگونه به چنین بیدادی رضایت می دهید؟

همچنین شاید هدف از چنین اقداماتی پیام به فعالان سیاسی مخالف و منتقد دولت است. در این صورت آیا فعالان سیاسی باید بپذیرند که از این پس در صورت ادامه انتقاد و اعتراض مسالمت آمیز علیه آقای احمدی نژاد و نحوه انتخاب او علاوه بر زندان و آزار و تعذیب، چنین خطراتی در انتظار آن ها خواهد بود و خانواده ها و نوامیس آنان نیز دیگر امنیت نخواهند داشت؟

تا آنجا که به ما به عنوان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران مربوط است، این اقدامات شرارت بار که حتی در رژیم سابق نیز نمی توان برای آن نمونه ای یافت، در عزم ما برای نجات کشور از انحراف و فتنه ویران گر استبداد و اقتدارگرایی تردیدی ایجاد نمی کند. ما حمایت و عنایت خداوند متعال را از رهروان این راه کافی می بینیم چرا که خداوند خود می فرماید: «أَ لَیسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ وَ یخَوِّفُونَكَ بِالَّذینَ مِنْ دُونِهِ»(زمر:36)
(آیا خداوند بنده خویش را كار گذارى بسنده نیست؟[با این حال این حقیران را ببین که] تو را از كسانى كه جز او- خدای واحد- مى‏ترسانند)

اما در مورد شما مسئله صورت دیگری دارد.حقیقت ماجرا هریک از احتمالات فوق و یا مجموعه ای از آن ها باشد چندان تفاوتی نمی کند. نتیجه یکی است و آن تداوم بی قانونی، نقض حقوق شهروندی، نا امنی شهروندان این کشور، به باد رفتن آبرو حیثیت نظام و تمام سرمایه ایست که طی سالیان طولانی و به قیمت مجاهدت ها و تلاش های فراوان و ریخته شدن خون ده ها هزار تن از رشید ترین جوانان این ملت حاصل شده است و شما در رأس قوه ای قرار گرفته اید که مطابق اصل ۱۵۶ قانون اساسی اصلی ترین وظیفه اش « پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی» و «تحقق بخشیدن به عدالت ،« رسیدگی … به تظلمات، تعدیات»، «احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادیهای مشروع»، «کشف جرم و تعقیب مجازات و تعزیر مجرمین» و « اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم» است.

مادام که به مسند ریاست قوه قضائیه تکیه زده اید، مسئولیت برخورد با این بی قانونی ها از جمله متوجه شما است.

ما به عنوان یک حزب سیاسی قانونی که مصرانه طالب وجود فضای سالم رقابت بر موازین قانونی و اخلاقی است، اگر چه نا امید اما صادقانه و دلسوزانه خواهان توفیق شما در ایفای چنین مسئولیت عظیمی هستیم و مطمئن باشید مادام که در شما چنین عزمی را مشاهده کنیم با تمام توان همراه شما خواهیم بود. از همین آغاز به قانون ستیزان قدرت پرست نشان دهید در این راه مصمم و جدی هستید. شناسایی، دستگیری و محاکمه علنی آمران و عاملان بازداشت خانم عاطفه امام و پایان دادن به نمایشنامه ای به نام دادگاه که در آن برای وادار کردن متهمان آن از چنین روش هایی استفاده می شود، اولین عرصه این آزمون است.

موفق باشید
سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: